NEMZETI EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAPKEZELŐ

Szakmai Ellenőrzési Főosztály

pályázatot hirdet Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.) keretében

egészségbiztosítási szakértő

Munkakör/feladatkör betöltésére.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok): A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelővel szerződéses jogviszonyban álló E. Alap terhére finanszírozott egészségügyi szolgáltatók, valamint az ártámogatási jogviszonyban álló szolgáltatók ellenőrzése keretében az ellenőrzések elrendeléséhez előkészítő adatelemzés és információgyűjtés végzése, az elrendeléshez szükséges dokumentumok elkészítése, valamint az elrendelt szakmai ellenőrzések koordinációja során kapcsolattartás az ellenőrzést végző szervezeti egységek munkatársaival. Az elvégzett ellenőrzések adatainak feldolgozása, elemzése, kiértékelése, összesítése, az ellenőrzés dokumentációja alapján összefoglaló készítése, illetve szükség szerint javaslat megfogalmazása. A szakmai ellenőrzések országosan egységes végrehajtásához - az ellenőrzés témaköréhez illeszkedően - módszertani útmutató és szakmai háttéranyag készítése. Az elemzési feladatok ellátása keretében adatelemzés és információgyűjtés végzése, az elvégzett elemzések alapján összefoglalók és kimutatások készítése. A biztosítotti panaszok kivizsgálása keretében a bejelentések véleményezése, illetve a szükséges intézkedések elkészítése.

Betöltendő állás szakmacsoportja: egészségbiztosítás

Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Szakigazgatási

Betöltendő állás jogviszonya: Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.)

Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája: Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő

Munkavégzés helye: Budapest

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.): A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók. A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Für Judit nyújt a +36 1 350 2001/2912-es telefonszámon. A pályázatok elektronikus úton az F031/1837-1/2023. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére a palyazat@neak.gov.hu email címre küldhetőek.

Feltételek, Előnyök

Pályázati feltételek:

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet
  • Cselekvőképesség
  • Magyar állampolgárság

Elvárt végzettség/képesítés:

  • 6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Egészségügy, tovább nem bontható, Felsőfokú egészségügyi szakképzettség vagy
  • 8. PhD/DLA, doktori fokozat , Jog, Jogász végzettség és középfokú egészségügyi szakképzettség vagy
  • 6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Közgazdaságtan, Közgazdász végzettség és középfokú egészségügyi szakképzettség

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat, valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.neak.gov.hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt.

Pályázat elbírálása során előnyt jelent:

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?: Igen

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?: Nem

Egyéb pályázati előnyök:

  • Egészségügyben szerzett szakmai tapasztalat
  • Irodai informatikai rendszerek készségszintű felhasználói ismerete, különös tekintettel az Excel program használatára
  • Önálló és csoportos munkavégzési képesség

A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

  • Hatékony munkavégzés (alap)
  • Irodai informatikai rendszerek, alkalmazások használata (ügyintézői)
  • Elkötelezettség, megbízhatóság (Etikus magatartás) (egyéb)
  • Eredményorientáció és motiváltság (egyéb)
  • Szakmai lojalitás (egyéb)

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23) Korm. rendelet 1 sz. melléklete alapján
  • végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata

A pályázat benyújtásának határideje: 2023.10.01.

A pályázat elbírálásának határideje: 2023.10.16.

A pályázati kiírás további közzétételének helye: KÖZSZOLGÁLLÁS honlapon

Állás tervezett betöltésének időpontja: 2023.11.01.