NEMZETI EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAPKEZELŐ

Ellátási és Koordinációs Főosztály IV.

pályázatot hirdet Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.) keretében

egészségügyi ellenőr/szakellenőr

Munkakör/feladatkör betöltésére.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok): Finanszírozási, ártámogatási, illetve vényírási szerződéssel rendelkező egészségügyi szolgáltatók ellenőrzése, kapcsolódó bejelentések kivizsgálása, és a szolgáltatók által jelentett adatok szakmai elemzése. Közreműködés az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott természetbeni ellátások, teljesítésének, indokoltságának, minőségének, a tárgyi és személyi feltételek meglétének, a szolgáltató nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségeinek teljesítésének ellenőrzésében, a szerződött egészségügyi szolgáltatók lejelentett teljesítményadatainak jogszabályi és szakmai megfelelőségének ellenőrzésében. Közreműködés a társadalombiztosítási támogatással rendelhető gyógyszer, gyógyászati segédeszköz rendelésére, készletben tartására, kiszolgálására, nyilvántartására és felhasználására, valamint a gyógyászati ellátások kiszolgálására és felhasználására vonatkozó rendelkezések betartásának ellenőrzésében. Közreműködés a nem az Egészségbiztosítási Alap terhére finanszírozott egészségügyi szolgáltatást nyújtó szolgáltató esetében az Egészségbiztosítási Alap terhére rendelt ártámogatott gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök, gyógyászati szolgáltatások rendelésére vonatkozó jogszabályi előírások

betartásának ellenőrzésében.

Betöltendő állás szakmacsoportja: egészségbiztosítás

FEOR besorolás: 3910 Egyéb ügyintéző

Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Szakigazgatási

Betöltendő állás jogviszonya: Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.)

Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája: Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő

Munkavégzés helye: Miskolc

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.): A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók. A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Sréterné Pádár Gyöngyi osztályvezető nyújt a +36 32/795-194-es telefonszámon. A pályázatok elektronikus úton az F031/1231-1/2024. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére a palyazat@neak.gov.hu email címre küldhetőek.

Feltételek, Előnyök

Pályázati feltételek:

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet
  • Cselekvőképesség
  • Magyar állampolgárság

Elvárt végzettség/képesítés:

  • 4. Érettségi, vagy középfokú szakképesítés vagy szakképesítés-ráépülés felső középfokú részszakképesítés vagy szakképesítés szakma – középfokú szakképzettség szakképesítés speciális készségfejlesztő szakiskolai szakképzettség, Egészségügy, tovább nem bontható, Érettségi végzettség és egészségügyi szakképesítés
  • 4. Érettségi, vagy középfokú szakképesítés vagy szakképesítés-ráépülés felső középfokú részszakképesítés vagy szakképesítés szakma – középfokú szakképzettség szakképesítés speciális készségfejlesztő szakiskolai szakképzettség, Közgazdaságtan, Érettségi végzettség és pénzügyi-számviteli szakképesítés

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat,
  • valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.neak.gov.hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt.
  • MS Office felhasználói szintű ismerete

Pályázat elbírálása során előnyt jelent:

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?: Igen

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?: Nem

Egyéb pályázati előnyök:

  • Egyetemi vagy főiskolai szintű egészségügyi szakképzettség
  • Egyetemi vagy főiskolai szintű közgazdasági vagy pénzügyi szakképzettség
  • Egészségügyi szolgáltatónál végzett több éves gyakorlat
  • Adatbázis kezelési ismeretek

A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

  • Hatékony munkavégzés (alap)
  • Irodai informatikai rendszerek, alkalmazások használata (ügyintézői)
  • Elkötelezettség, megbízhatóság (Etikus magatartás) (egyéb)
  • Eredményorientáció és motiváltság (egyéb)
  • Szakmai lojalitás (egyéb)

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • fényképes önéletrajz 87/2019. (IV.23.) Korm. rendelet 1 sz. melléklete alapján
  • végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata

A pályázat benyújtásának határideje: 2024.07.21.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024.08.09.

A pályázati kiírás további közzétételének helye: KÖZSZOLGÁLLÁS honlapon.

Állás tervezett betöltésének időpontja: 2024.09.02.