NEMZETI EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAPKEZELŐ

Ellátási és Koordinációs Főosztály IV.

pályázatot hirdet Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.) keretében

osztályvezető

Munkakör/feladatkör betöltésére.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok): Az irányított egészségbiztosítási szakellenőrzési szakterület feladatainak irányítása, felügyelete a főosztály illetékességi területén (B-A-Z, HEVES és NÓGRÁD vármegye), beszámolók készítése, jogszabályok és belső szabályozók előkészítése véleményezése. Az E. Alap terhére igényelhető egészségügyi szolgáltatások jogszabályban előírt orvosszakértői feladatok ellátásának felülvizsgálata és ellenjegyzése, szakvélemények készítése, felügyelete. Az E. Alapból finanszírozott természetbeni ellátásokra finanszírozási szerződést kötött szolgáltatók által nyújtott ellátások, az ártámogatási szerződést kötött szolgáltatók által benyújtott elszámolások jogszabálynak megfelelő teljesítésének ellenőrzése és szakmai felügyelete, illetve a nem az E. Alap terhére finanszírozott szolgáltatást nyújtók által az E. Alap terhére rendelt ártámogatással történt rendelések, ellenőrzése és irányítása. Gyógyszer, gyse, gyógyászati ellátás és egészségügyi szolgáltatásra vonatkozó méltányossági kérelmek orvosszakmai véleményezésének felügyelete. Javaslattétel saját kezdeményezésű ellenőrzésekre. Panasz, közérdekű bejelentések és a betegéletút kivizsgálásának irányítása. Az otthoni szakápolás- és hospice többletvizit kérelmek elbírálásának felügyelete.

Betöltendő állás szakmacsoportja: egészségbiztosítás

Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Szakigazgatási

Betöltendő állás jogviszonya: Kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.)

Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája: Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő

Munkavégzés helye: Miskolc

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.): A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók. A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Kiss Szilvia főosztályveztő nyújt a +36 36 522 380-as telefonszámon. A pályázatok elektronikus úton az F031/1303-1/2023. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére a palyazat@neak.gov.hu email címre küldhetőek.

Feltételek, Előnyök

Pályázati feltételek:

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet
  • Cselekvőképesség
  • Magyar állampolgárság

Elvárt végzettség/képesítés:

  • 7. Mesterképzés MSc fokozatra épülő szakirányú szakképzettség, Orvostudomány, Általános orvos vagy fogorvos szakképzettség

Elvárt szakmai tapasztalat időtartama (év): 3

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat, valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.neak.gov.hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt.

Pályázat elbírálása során előnyt jelent:

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?: Nem

A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?: Igen

Egyéb pályázati előnyök:

  • Bármely orvosi területen szerzett szakvizsga
  • Egészségbiztosítási szakvizsga
  • Közigazgatási szakvizsga
  • Közigazgatásban szerzett tapasztalat
  • Jó írásbeli és szóbeli kommunikációs készség
  • Önálló, precíz munkavégzés

A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

  • Hatékony munkavégzés (alap)
  • Irodai informatikai rendszerek, alkalmazások használata (ügyintézői)
  • Elkötelezettség, megbízhatóság (Etikus magatartás) (egyéb)
  • Eredményorientáció és motiváltság (egyéb)
  • Szakmai lojalitás (egyéb)

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23) Korm. rendelet 1 sz. melléklete alapján
  • végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata

A pályázat benyújtásának határideje: 2023.07.16.

A pályázat elbírálásának határideje: 2023.07.31.

A pályázati kiírás további közzétételének helye: KÖZSZOLGÁLLÁS honlapon.

Állás tervezett betöltésének időpontja: 2023.08.14.